logo    Zásielkový obchod  ZÁHRADA PODĽA VAŠICH PREDSTÁV  Splňte si svoje sny o záhrade presne podľa Vás 

NOVINKY

arr3Nová jarná ponuka 2016!Vážení zákazníci, pripravili sme pre Vás novú jarnú ponuku záhradných rastlín, ovocných stromčekov a... arr3Slávnostné a svadobné kvetinové výzdoby presne podľa VásZhotovíme , pripravíme a poradíme Vám pri výbere kvetinovej výzdoby na rôzne slávnostné...

Tovar skladom

KONTAKTY

Ing. Miroslava Královičová Petržalová
Brezina 401
908 43 Čáry
tel: 0908 955 405
Petrzalova@zpvp.sk
IČO: 46121731
Zapísaná v Živnostenskom registri č. 240-21349

Ihneď k dodaniu

ANKETA

Ako sa Vám páči naša nová jarná ponuka 2016?

Veľmi Veľmi 34% Dá sa Dá sa 21% Ujde Ujde 20% Vôbec Vôbec 26%


Kvitnúce kry a stromy

Opadavé aj vždyzelené kry sú cennými základnými prvkami vo väčšine záhradných výsadieb. Rozmanitosť ich okrasného účinku - architektúra tvarov, voňavé kvety, nápadné plody alebo atraktívne olistenie - a celoročná pôsobitosť ich drevnatých konárov ponúka možnosť bohatého výberu. Tak ako stromy, aj kry sa vyskytujú v prírode v širokej škále typov stanovíšť, čím je zabezpečený bohatý výber krov vhodných pre každú pôdu a polohu.

Rastie na pobrežných dunách a sutinách a na brehoch horských riek v Európe a Ázii. Na vytvorenie plodov sú potrebné samčie a samičie rastliny. Na jar vyrastajú strapce s nenápadnými kvetmi. Pestujú sa na zmiešaných alebo kríkových záhonoch v prírodnej záhrade alebo ako solitéry. V pobrežných oblastiach slúži ako vetrolam, živý plot a na stabilizovanie dún. Darí sa mu na plnom slnku vo vlhkej, ale
Predchádzajúca cena 13,55 €
Cena 13,46 €

Rakytník rešetliakový 2 ks samčia a samičia rastlina

Lieska Halská
Corylus avellana
Zvyčajne sa vyskytuje v lesoch juhovýchodnej Európy až po Kaukaz. Liesky sa pestujú pre lístie a žlté samčie jahňady. Kultivar má jedlé oriešky. Menšie liesky sú vhodné do krovinových záhonov, väčšie druhy a kultivary sú výborné ako solitéry. Darí sa jej v úrodnej, dobre priepustnej pôde na slnku alebo v polotieni, sú ideálne pre kriedové pôdy. Varianty s farebnými listami sa pestujú na priamom
Predchádzajúca cena 13,20 €
Cena 11,26 €

Lieska Halská

Pochádza z lesných čistín, krovísk a močarísk východu Severnej Ameriky. Pestujú sa pre biele, prípadne ružovkasté kvety, ktoré sa objavujú koncom leta v chocholíkov širokých 6 cm, pre pestrofarebné listy na jeseň a pre guľovité, červené alebo čierne plody. Sú veľmi vhodné do krovitých lemov alebo ako solitéry. Darí sa jej v každej vlhkej, ale dobre priepustnej pôde na plnom svetle alebo v
Cena 6,34 €

Arónia čiernoplodá

Ríbezľa ´Rovada´
Ribes ´Rovada´
Ríbezľa sa vyznačuje dlhými strapcami až do 20 cm a veľkými bobuľami červenej farby.
Cena 6,88 €

Ríbezľa ´Rovada´

Ríbezľa ´Titania´
Ribes ´Titania´
Čierna ríbezľa v kríkovej forme.
Cena 3,75 €

Ríbezľa ´Titania´

Pochádza zo Slovenska. Strapec je veľmi dlhý, dosahuje dĺžku okolo 10 cm, počet bobúľ v strapci je 20 až 43. Bobule sú veľké a dozrievajú rovnomerne. Bezfarebná dužina je kyslejšia, aromatická. Je odolná proti antraknóze, je samoopelivá, hodí sa najmä do vyšších polôh.
Cena 6,88 €

Ríbezľa ´Blanka´

Patrí medzi červenoplodé odrody. Do rodivosti vstupuje okamžite, rodí veľmi bohato. Plody sú strednej veľkosti a príjemnej chuti. Hlavnou výhodu odrody je odolnosť voči americkej múčnatke egreša a beztŕnnosť, ktorá uľahčuje zber.
Cena 6,88 €

Egreš ´Kaptivátor´

Egreš ´Invicta´
Grossularia albus ´Invicta´
Plody sú veľmi veľké. Chuť plodov je veľmi dobrá, šťavnatá. Hlavnými prednosťami sú veľkosť plodov, jednoduchý zber, veľmi vysoká úrodnosť a odolnosť voči americkej múčnatke egreša. Stromčeky doporučujeme zabezpečiť pevným oporným kolom, aby sa predišlo ich ulomeniu pod ťarchou úrody.
Cena 5,90 €

Egreš ´Invicta´

Josta je kríženec čiernej ríbezle a egreša. Vyznačuje sa bujným rastom, odolnosťou voči chorobám a škodcom a nenáročnosťou na podmienky pestovania. Plody sú veľkosti malého egreša, rastúce v malých strapcoch. Chuť plodov je veľmi dobrá, silne aroamtická, šťavnatá. Plody sú vhodné na priamy konzum i na spracovanie.
Cena 5,90 €

Josta stromková

Netrpí takmer žiadnymi chorobami či škodcami. Plody tvorí veľké, výrazne žlté, intenzívne voňajúce. Vhodné sú na kompótovanie, výrobu džemov a vynikajúcich páleniek, zvyknú sa tiež klásť do skríň so šatstvom, kde produkujú prírodnú veľmi príjemnú arómu.
Cena 14,21 €

Dula

 
Usporiadať podľa 
Výrobca 

Mahónia cezmínolistá

Cena 1,00 €Pagaštan konský

Cena 14,65 €Hlošina ´Limelight´

Cena 7,70 €Zlatovka prostredná ´Lynwood´
Predchádzajúca cena 5,74 €

Cena 5,60 €

Hebe ´James Stirling´

Cena 2,63 €Heptacodium

Cena 8,54 €Ibištek sýrsky ´Red Heart´
Predchádzajúca cena 18,34 €

Cena 10,08 €

Hortenzia

Cena 10,50 €Leucothoe ´Rainbow´

Cena 7,28 €

Choisya

Cena 6,30 €

Magnólia hviezdokvetá

Cena 13,46 €

Slivka čerešňoplodá ´Nigra´
Predchádzajúca cena 39,61 €

Cena 31,08 €Hortenzia

Cena 36,58 €Hlohyňa ´Orange Glow´
Predchádzajúca cena 6,58 €

Cena 3,73 €MDJlZjg